Hotel czy domek w górach? Zalety wynajęcia domku

Hotel czy domek w górach? Zalety wynajęcia domku

Każdy udany weekendowy wypad za miasto lub dłuższe wakacje bez wątpienia wymaga od nas odpowiednich przygotowań, w tym również załatwienia noclegu. Najlepiej takiego, który nie tylko zapewni nam jak największy komfort, ale również nie obciąży zbytnio naszego budżetu. Jaki zatem rodzaj noclegu wybrać i dlaczego? Sprawdź zatem i wybierz wariant idealny dla Ciebie.

 

Hotel czy domek w górach?

Rodzaj noclegu w głównej mierze uzależniony jest od położenia geograficznego oraz charakteru wybranej przez nas miejscowości wypoczynkowej lub biznesowej. Wybierając za cel podróży miasta położone w pobliżu gór na pewno musimy zadać sobie pytanie: hotel czy domek w górach? Wybierając odpowiednie dla nas lokum na pewno należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

 • lokalizacja,
 • cena,
 • rodzaj standardu,
 • wyżywienie,
 • miejscowe atrakcje,
 • możliwe ukryte opłaty.

Im więcej informacji na ten temat zbierzemy, tym ryzyko złego wyboru znacznie się zmniejsza, a satysfakcja z wyjazdu – tym większa.

 

Zalety wynajęcia domku

Dlaczego zatem warto wynająć domek w górach? Powodów jest kilka:

 • Jestem u siebie – decydując się na domek w górach mamy większe poczucie komfortu, niezależności i intymności, dzięki czemu możemy poczuć się prawie jak w domu. Nie trzeba stresować się obecnością hałaśliwych sąsiadów lub brakiem snu w czasie ciszy nocnej. Można ustalić własny rytm dnia bez obaw, że i my będziemy komuś przeszkadzać. Domek w górach docenią zwłaszcza ci, którym zależy na ciszy i spokoju albo po prostu chcą odciąć się na jakiś czas od męczącego gwaru miasta, czy wszechobecnych mediów.
 • Wygoda – w przeciwieństwie do hotelu domek górski ma jedynie kilka pokoi, które łatwiej zagospodarować w czasie pobytu, a przede wszystkim szybciej znaleźć w razie potrzeby. Tym samym przestrzeń wokół nas znacznie się zwiększa, szczególnie wtedy, kiedy mamy do dyspozycji grill czy miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci lub leżaki do opalania się. Krótko mówiąc: ma się wszystko pod ręką i w zasięgu ręki, czyli w bliskiej odległości.
 • Oszczędności – ceny wynajmu domku górskiego są nierzadko dużo niższe niż w przypadku hotelu, który dodatkowo trzeba rezerwować odpowiednio wcześniej. To zaleta szczególnie ważna dla tych, którzy nie lubią przepłacać ani tracić czasu na zbyt długie szukanie odpowiedniej oferty.
 • Element magiczne - domki w górach zachwycają również swoją architekturą: wykonaniem z drewna, artystycznymi rzeźbami lub zdobieniami. Ponadto obecność kominka, tradycyjne góralskie jedzenie, malownicze widoki gór, jakie można zobaczyć za oknem w pokoju oraz miejscowe tradycje górali – to wszystko razem sprawia, że czujemy się wyjątkowo, w innym świecie, jak w bajce.
 • Łatwiejszy dostęp do lokalnych atrakcj jeśli przyjeżdżamy w góry, aby poszaleć na stokach, warto wybrać domek położony blisko wyciągów narciarskich, pasma górskiego, a nawet lokalnych karczm, knajp lub restauracji, aby po całodniowym szaleństwie bez problemu szybko coś zjeść na mieście i nie tracić czasu na zbyt długie ich szukanie.

 

Wybór odpowiedniego noclegu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb nie jest zatem rzeczą łatwą. Powyższe argumenty w rzetelny sposób opisują, jak bardzo ważne jest podjęcie odpowiedzialnej i przemyślanej decyzji w tym zakresie. A jednocześnie prezentują najważniejsze zalety, jakie daje możliwość wynajęcia domku w górach. Zastanów się zatem i podejmij właściwą decyzję już dziś.

 

Turystyka. Rekreacja. Wczasy
pensjonatantonina.pl

kontakt